Jeśli planujesz zaprojektować przestrzeń coworkingową, chcesz, aby miała ona wszystko, co pozwoli Ci stworzyć produktywny i przyjemny dzień pracy. W końcu oznacza to, że pracownicy będą mogli realizować swoje cele i pracować najlepiej jak potrafią.

Należy dokładnie przemyśleć sposób rozmieszczenia mebli biurowych w przestrzeni, a także sposób jej udekorowania. Istnieją kolory, które po prostu nie są najlepszym wyborem dla obszaru współpracy, np. czerwony. Jeśli zdecydujesz się na czerwony kolor na ścianach, to owszem, może on wyglądać świetnie, ale prawdopodobnie będzie przytłaczający dla osób w biurze i może prowadzić do wzrostu emocji, a nawet konfliktów.

Aby pomóc Ci stworzyć najlepszą możliwą przestrzeń coworkingową, przyjrzyjmy się 5 dodatkom, które powinieneś zastosować.

  1. Panele akustyczne - są idealnym rozwiązaniem dla każdej przestrzeni coworkingowej, ponieważ pomagają ludziom odizolować się od hałasu i skupić na zadaniach, które muszą wykonać. To prawda, że tego typu środowiska mogą być nieco hałaśliwe ze względu na ilość współpracy, ale panele akustyczne pomogą ograniczyć hałas.
  2. Meble do przerw - tworząc w przestrzeni coworkingowej przestrzeń do przerw, zyskuje się wielofunkcyjne miejsce, z którego mogą korzystać pracownicy. Tego typu meble są również bardzo elastyczne i często można je przestawiać lub wykorzystywać do różnych celów.
  3. Rośliny i elementy naturalne - wykazano, że biophilic office design zmniejsza stres i poprawia samopoczucie. Przestrzenie coworkingowe mogą być bardzo ruchliwymi miejscami, więc wszystko, co pomaga zredukować stres i skupić się na produktywności, będzie zawsze mile widziane.
  4. Ergonomiczne meble - W tego typu miejscach pracy pracownicy nie mają przypisanego własnego biurka czy krzesła. W takim przypadku ergonomiczne meble umożliwiają dostosowanie ich do osobistych potrzeb każdej osoby, co zmniejsza bóle i dolegliwości.
  5. Duża liczba punktów ładowania - w tego typu przestrzeni osobistej pracownicy będą prawdopodobnie często korzystać z laptopów i telefonów, dlatego też potrzebna jest duża liczba punktów ładowania, aby zapewnić wszystkim miłą atmosferę.

Te pięć dodatków pomoże Ci stworzyć najlepszą możliwą przestrzeń coworkingową.