Ile razy słyszałeś jak ktoś mówi, że ma najlepszą pracę na świecie?

Być może kilka razy, ale czy rzeczywiście wierzysz im, gdy to mówią?

Powodem, dla którego wielu z nas jest sceptycznych, jest to, że bardzo trudno jest sobie wyobrazić kochanie swojej pracy w każdej sekundzie, każdego dnia pracy.

Praca ma być dla nas wyzwaniem, ma nas popychać poza nasze postrzegane ograniczenia i sprawiać, że od czasu do czasu kwestionujemy wszystko wokół nas. Nie jest tak codziennie, ale w te dni, kiedy pojawia się wyzwanie, bardzo łatwo jest zadać sobie pytanie, czy rzeczywiście lubi się swoją pracę, czy nie.

Ale w ciągu roku zdajesz sobie sprawę, że masz więcej dobrych dni niż złych.

Może to najlepsze, czego możemy sobie życzyć, jeśli chodzi o czerpanie radości z pracy, którą wykonujemy?

Co o tym sądzisz? Czy uważasz, że jest to negatywny sposób myślenia?

Na pewno wierzymy, że jest w 100% możliwe, aby naprawdę cieszyć się pracą, którą wykonujesz. Jest całkowicie możliwe, aby być naprawdę zaangażowanym w swoją pracę i miejsce, w którym pracujesz, ale nie będziesz czuł się na szczycie świata i całkowicie zakochany w swojej pracy przez 365 dni w roku.

Powiedzmy, że masz do czynienia z trudnym klientem i chociaż wiesz, że poradziłeś sobie z nim dobrze, jego krytyka i nastawienie sprawiają, że czujesz się negatywnie. Czy w tym momencie będziesz kochał swoją pracę? Prawdopodobnie nie. Po godzinie lub tak i poświęciłeś czas na uspokojenie się, prawdopodobnie spojrzysz wstecz i zdasz sobie sprawę, że powinieneś być dumny z tego, jak sobie z tym poradziłeś. Ale w tym momencie, nie, nie cieszyłeś się tym.

Właśnie dlatego nie jest całkowicie możliwe, aby kochać swoją pracę przez cały czas.

Można ją kochać czasami, ale nie we wszystkich.

Kiedy siedzisz przy biurku w biurze, powinieneś czuć się zadowolony, zaangażowany i zadowolony. Jest bardzo mało prawdopodobne, że będziesz podskakiwał na swoim miejscu, śpiewając o tym, jak wspaniała jest twoja rola. Jeśli tak wygląda Twoja rzeczywistość, to bardzo dobrze, jesteś w mniejszości!

Wielu menedżerów zakłada, że zaangażowanie pracowników nie jest możliwe w całej firmie, ponieważ oznacza to, że pracownicy muszą kochać swoją pracę za wszelką cenę. Wiedzą, że to nie jest realne przez cały czas. Ale to też nie jest to, czym jest zaangażowanie. Zaangażowanie to posiadanie głębokiej więzi z pracą i poczucie, że lubisz to, co robisz. To świadomość, że nadejdą trudne czasy, ale wiesz, że masz wsparcie i poradzisz sobie z tym, co zostanie ci rzucone.

Jeśli chodzi o satysfakcję z pracy, to właśnie w ten sposób kochasz swoją pracę; w sposób, którego nie da się wytłumaczyć przez cały czas.