Ważne jest, aby siedzieć prosto, stać prosto, chodzić wysoko i trzymać ramiona z tyłu.

Wiecie o tym, prawda? Ale ilu z Was tak naprawdę to robi?

Znacznie więcej osób ma złą postawę niż dobrą, a przecież tak łatwo ją poprawić!

Problem polega na tym, że wiele osób siedzi nieprawidłowo, a kiedy jesteś w pracy, siedząc na swoim krześle biurowym przez wiele godzin każdego dnia, siedzenie nieprawidłowe może spowodować szkodliwe zużycie pleców, szyi i ramion. Będziesz wracać do domu codziennie czując się obolały i w bólu, a z czasem może to prowadzić do przewlekłych warunków bólowych, które są trudne do obsługi.

To prawda, że na początku prawidłowe siedzenie może wydawać się dziwne, po prostu dlatego, że jesteś tak przyzwyczajony do nieprawidłowego siedzenia, że wydaje ci się to obce! Jednak wraz z praktyką zaczniesz odczuwać, że jest to bardziej naturalna droga i zaczniesz traktować prawidłowe siedzenie jako domyślną opcję. Oznacza to po prostu, że musisz pamiętać o tym, jak siedzisz przy biurku każdego dnia i oczywiście, jak stoisz i chodzisz ogólnie też.

Sprawdź ten infografika, która daje kilka pomysłów na to, jak siedzieć, stać i położyć się poprawnie.

Źródło - https://www.dreamstime.com/how-to-get-good-posture-infographic-correct-pose-how-to-get-good-posture-infographic-correct-pose-back-pain-prevention-image172104830

Korzystanie z ergonomii we współczesnym biurze jest pierwszym krokiem w kierunku lepszej postawy i eliminacji szkodliwych problemów zdrowotnych, które zła postawa może powodować. Na przykład, czy wiesz, że zła postawa może powodować bóle głowy? Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zachować zdrowie w pracy, podjęcie wysiłku, aby siedzieć poprawnie jest pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu.

Ponadto, kiedy korygujesz swoją postawę, całe Twoje ciało jest w jednej linii. Oznacza to, że możesz łatwiej oddychać, Twoje organy wewnętrzne mogą działać płynniej, a cały układ mięśniowo-szkieletowy nie jest nieprawidłowo ustawiony i ściśnięty w nienaturalnej pozycji. Po prostu poczujesz się o wiele lepiej!

Twoje stawy mogą dostać prawdziwy cios od siedzenia w niewłaściwej pozycji, a nacisk wywierany na kolana, biodra, ramiona, szyję i łokcie może spowodować ich zapalenie, ból, a w końcu może również spowodować ich erozję. To nie jest coś, co powinieneś zaprosić do swojego życia, a tak łatwo jest skorygować swoją postawę!

Najczęstszym problemem wśród pracowników biurowych jest pochylanie się. To normalne, że w ciągu dnia czujemy się zmęczeni i to może powodować, że pochylamy się w fotelu. Innym problemem jest korzystanie z laptopa i patrzenie w dół. Głowa powinna być uniesiona do góry, a oczy powinny być w jednej linii z ekranem - nie jest to możliwe, gdy siedzisz przy biurku i patrzysz w dół na laptopa. W takim przypadku niezbędne są dodatkowe akcesoria do mebli biurowych, takie jak podnośnik do laptopa.

Przyjrzyj się temu, jak teraz siedzisz i ustal, co musisz zmienić. Bądź bardziej świadomy tego, jak chodzisz i stoisz i podejmij niezbędne kroki, aby zmienić swoją postawę. To warta uwagi zmiana, którą warto wprowadzić!