Progresja kariery jest bardzo ważna dla większości pracowników - nie wszystkich, ale większości.

Niektórzy ludzie znajdują szczęście w swojej pracy i nie widzą potrzeby przenoszenia się gdzie indziej; dla nich to jest w porządku i tak długo, jak daje wystarczające wyzwania w swojej roli, są szczęśliwi, aby pozostać przy biurku.

To jest dla nich idealna sytuacja.

Inni pracownicy pragną jednak rozwijać się w ramach swojej roli, być może w kierunku stanowisk kierowniczych. Dla nich ważne jest posiadanie jasnej ścieżki rozwoju kariery.

W przypadku tych pracowników bardzo łatwo jest się zniechęcić do pracy, jeśli nie widzą sposobu na osiągnięcie swoich celów. Jest wtedy bardziej prawdopodobne, że opuszczą swoją pracę i przeniosą się do innej firmy, która zapewni im bardziej przejrzystą ścieżkę do osiągnięcia ich celów zawodowych.

Gdy zastanawiamy się nad sposobami zwiększenia zaangażowania pracowników, ważne jest zapewnienie jasnych ścieżek rozwoju dla tych, którzy ich pragną. Bez tego, brak zaangażowania będzie się po prostu rozprzestrzeniać i powodować większy problem w miarę upływu czasu.

Łatwo jest zidentyfikować pracowników, którzy pragną rozwijać swoją karierę poprzez oceny lub przeglądy rozwoju pracowników. Podczas tego spotkania warto zapytać pracowników, jak widzą siebie w różnych okresach czasu i jaki jest ich ostateczny cel zawodowy. Znając te informacje, można pomóc pracownikom w realizacji ich celów.

Choć nie dla wszystkich jest to możliwe, postęp kariery jest ważny dla wielu osób. Poprawę morale i utrzymanie dobrego poziomu zaangażowania można osiągnąć na wiele różnych sposobów, ale pokazanie pracownikom, że chcesz im pomóc w osiągnięciu ich celów zawodowych jest bardzo ważnym aspektem, o którym należy pomyśleć.

Informowanie pracowników o możliwościach awansu i nadchodzących wakatach jest dobrym rozwiązaniem, podobnie jak zapewnienie możliwości szkolenia, które łączy się z indywidualnymi celami każdego pracownika. W ten sposób pokazujesz im, że Ci zależy, a w kontekście zaangażowania jest to bardzo duży krok w kierunku poprawy.