W chwili pisania tego tekstu wszystkie przepisy COVID zostały w Wielkiej Brytanii zniesione. Nie oznacza to jednak, że nadal nie musimy być w pewnym stopniu ostrożni.

W czasie pandemii wiele biur musiało zawiesić działalność, a pracownicy musieli pracować w domu. Z pewnością pamiętasz, że był to spory wstrząs, ale udało nam się przez niego przebrnąć. Ale teraz, gdy biura zostały w większości ponownie otwarte, co dalej?

Wiele firm przestawiło się na hybrydowy styl pracy. Oznacza to, że pracownicy pracują częściowo w biurze, a częściowo poza nim, zmieniając dni pracy i dzieląc swój czas. Co jednak dzieje się w czasie, gdy wszyscy są w biurze, lub w przypadku tych, którzy nie chcą pracować w innym miejscu?

Cóż, oznacza to konieczność zastanowienia się nad tym, jak zaprojektować biuro w sposób wygodny, pamiętając jednocześnie o zachowaniu pewnego rodzaju bezpieczeństwa COVID.

Jeśli potrzebujesz przypomnienia o podstawach, zapoznaj się z tą infografiką.

Źródło - https://www.postermywall.com/index.php/art/template/0134c5aae0be2d4f35088ddc5c00c00f/infographic-office-safety-tips-design-template#.YkN8li8RqRs

Chociaż zachowanie dystansu społecznego nie jest już szczególną zasadą, nie oznacza to, że nie można ustawić biurek w bezpiecznej odległości od siebie. Pomoże to nie tylko w kwestii COVID, ale także da każdemu trochę więcej przestrzeni osobistej i pokaże osobom wchodzącym do biura, że nie chodzi o to, aby upchnąć w nim jak najwięcej krzeseł biurowych.

Można również zwiększyć bezpieczeństwo COVID, zapewniając ścisłe zasady higieny i regularne, dokładne sprzątanie biura. Poproś pracowników o używanie własnych butelek na wodę wielokrotnego użytku i ewentualnie przynoszenie własnych sztućców. Na każdym biurku mogą znajdować się również chusteczki odkażające, którymi pracownicy będą mogli codziennie wycierać biurko, klawiaturę, myszkę i telefon.

To właśnie takie małe rzeczy naprawdę robią różnicę i pozwalają firmom funkcjonować w bezpieczny sposób, bez powodowania większych zakłóceń i wprowadzania kolejnych niezbędnych przepisów.