Wiemy, że projekt biura jest ważny. Chcesz, aby Twoi pracownicy czuli się komfortowo w pracy, a to oznacza, że chętniej będą wykonywać swoją pracę najlepiej jak potrafią. W końcu produktywność jest bezpośrednio związana z zyskami, a to jest to, co każda firma chce osiągnąć.

Kluczowym trendem w projektowaniu biur w nadchodzącym roku jest skupienie się na komforcie i wprowadzenie elementów wystroju domowego biura do przestrzeni komercyjnej. Ale gdzie jest granica między zbytnią wygodą a brakiem profesjonalizmu?

Na pewno sofy biurowe, dywany i ciekawe dzieła sztuki są fantastycznymi opcjami dla komercyjnego biura. Możemy nawet dodać rośliny biurowe i kabiny, aby stworzyć bardziej komfortową przestrzeń, ale kiedy zaczynamy dorzucać koce i poduszki, być może wtedy wiemy, że posunęliśmy się za daleko!

Celem tego trendu jest sprawienie, aby ludzie czuli się komfortowo i pomagali sobie w skupieniu. Domowe biura były takim trendem w ciągu ostatnich dwóch lat, ponieważ wiele osób znalazło się w pracy w domu niespodziewanie, dzięki pandemii. Kiedy więc wracają do pracy w warunkach komercyjnych, przejście od superwygodnych i domowych projektów do zwykłych komercyjnych ustawień, do których jesteśmy przyzwyczajeni, będzie sporym szokiem. Dlatego właśnie ten trend jest teraz w centrum uwagi.

Sprawdź ten film, który podkreśla kilka innych kluczowych trendów biurowych z ostatnich dwóch lat. Wiele z nich było modnych w 2021 roku i pozostanie takimi przynajmniej przez najbliższe 12 miesięcy.

Tak długo, jak nie posuwasz się za daleko w tworzeniu biura, które wygląda jak czyjś dom, trafiasz we właściwy znak. Nie ma nic złego w dodawaniu dywanów i sof; są to rzeczy, które dodają poczucie pluszu do przestrzeni i zatrzymać go od surowego, a nawet zimna. Biura komercyjne nie muszą być eleganckie, z ostrymi krawędziami. Jeśli tego chcesz, w porządku, ale nie muszą być w ten sposób, jeśli wolisz coś bardziej miękkiego.

Więc, czy myślisz, że możesz chcieć zacząć przeprojektowywać swoje biuro w ten sposób? Z pewnością zadowolisz swoich pracowników i stworzysz to fantastyczne pierwsze wrażenie, które może pomóc Ci przyciągnąć nowe talenty lub nowych klientów do Twojej firmy.