Duże biura o otwartym planie cieszą się złą sławą, ponieważ są dość głośne i rozpraszające. Oczywiście w dzisiejszych czasach mamy mechanizmy pomagające ograniczyć hałas, takie jak panele akustyczne czy słuchawki redukujące hałas, ale co zrobić, gdy w biurze przebywa zbyt wiele osób?

Oczywiście należy wziąć pod uwagę kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. W danym miejscu powinna znajdować się maksymalna liczba osób w danym czasie, ale co zrobić, jeśli zaprojektowałeś przestrzeń coworkingową i wszyscy pojawili się tego samego dnia? Jak uniknąć przepełnienia w kontekście produktywności?

Po pierwsze, zapoznaj się z tą infografiką, która zawiera bardzo przydatne informacje na temat tego, jak zaprojektować biuro z myślą o produktywności. Następnie omówimy trzy konkretne sposoby na uniknięcie przepełnienia, szczególnie w przestrzeni coworkingowej.

Źródło - https://elearninginfographics.com/12-office-design-tips-greater-productivity-infographic/

Unikanie przepełnienia w przestrzeni coworkingowej, gdy ludzie mogą, ale nie muszą, zdecydować się na pracę w biurze w danym dniu, obejmuje następujące trzy działania.

  • Staranne planowanie przestrzeni - Należy upewnić się, że w biurze znajduje się wystarczająca liczba mebli biurowych, aby pomieścić wszystkich pracowników, ale nie tylko - należy również zadbać o to, aby biurka i krzesła były ustawione na tyle daleko od siebie, aby ludzie nie czuli się ściśnięci. To oczywiście rodzi problemy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem, których należy unikać.
  • Sprytne wykorzystanie mebli biurowych - Nie trzeba koniecznie kupować pojedynczych biurek i krzeseł. Zamiast tego skorzystaj z mebli do pracy zespołowej, takich jak biurka z długimi ławkami, nowoczesne stoły do posiedzeń zarządu oraz kabiny i boksy biurowe. Zmniejszają one ilość miejsca zajmowanego przez meble i zwiększają przestrzeń, po której ludzie mogą się swobodnie poruszać.
  • Wysokiej jakości system rezerwacji - Komercyjne przestrzenie coworkingowe mają systemy rezerwacji, które zapewniają, że w danym dniu w przestrzeni przebywa tylko określona liczba osób. Jest to coś, co można wykorzystać w zwykłym biurze, pod warunkiem, że wszyscy wiedzą, jak z tego korzystać i że rzeczywiście dokonują rezerwacji przed przyjściem.

Przepełnienie w przestrzeniach coworkingowych może być problemem, jeśli nie zastanowimy się dokładnie, jak to działa, ale te środki pomogą Ci uniknąć problemów i cieszyć się bardziej produktywną i bezpieczną perspektywą.