Coworking i przestrzenie do współpracy słyną z tego, że są nieco głośne. To prawda, że podczas burzy mózgów i wymyślania kreatywnych rozwiązań nie zawsze łatwo jest zachować ciszę. Każdy może być nieco ożywiony swoimi pomysłami!

Jeśli jednak inne osoby w tym samym pomieszczeniu muszą pracować w ciszy i dotrzymywać terminów, co możesz zrobić, aby hałas nie osiągnął niedopuszczalnego poziomu?

Chociaż nie należy próbować powstrzymywać ludzi przed współpracą w sposób głośny i entuzjastyczny, należy dokładnie przemyśleć, w jaki sposób ograniczyć hałas poprzez planowanie i projektowanie przestrzeni biurowej.

Jeśli myślisz, że to niemożliwe, zaraz udowodnimy Ci, że się mylisz, przedstawiając kilka sposobów na ograniczenie hałasu w przestrzeniach coworkingowych i do współpracy.

Panele akustyczne

Panele akustyczne są bardzo przydatne w pochłanianiu hałasu i pomagają ograniczyć ogólny hałas wokół Ciebie. Jeśli nie jesteś pewien, jak działają panele akustyczne, obejrzyj ten film.

Zaoferuj słuchawki redukujące hałas

Niektórzy mogą nie lubić pracować z parą słuchawek z redukcją szumów, ale wielu innym osobom nie będzie to przeszkadzać. Jest to bardzo skuteczny sposób na odcięcie się od hałasu i umożliwienie koncentracji.

Ekrany biurowe, kabiny i boksy

Są to wszystkie rodzaje mebli biurowych, które można wykorzystać do stworzenia bariery między osobami współpracującymi a tymi, które próbują wykonać swoją pracę w ciszy. Chociaż nie zablokują one całkowicie hałasu, to jednak pochłoną jego znaczną część.

Podziel przestrzeń na strefy

Zmniejszenie hałasu związanego ze współpracą jest również kwestią planowania przestrzeni biurowej. Można podzielić biuro na strefy, np. strefę ciszy, strefę współpracy, strefę spotkań itp. Następnie można rozmieścić te strefy z dala od siebie i skorzystać z opcji, o których mówiliśmy powyżej. W ten sposób skutecznie stworzysz oddzielne sekcje dla różnych typów pracy, co pozwoli pracownikom lepiej się skoncentrować.

Choć nigdy nie uda się całkowicie wyeliminować hałasu w przestrzeniach do pracy zespołowej i coworkingu, można go znacznie ograniczyć, stosując się do powyższych wskazówek. Dzięki temu każdy będzie mógł robić to, co do niego należy, bez poczucia stresu czy przytłoczenia z powodu zbyt dużego hałasu.