Czy zauważyłeś, że kiedy przebywasz na świeżym powietrzu, czujesz się o wiele lepiej?

To tak, jakby sama Matka Natura zdmuchiwała z Ciebie wszystkie troski.

Natura jest znana ze swoich uspokajających elementów i nie jest zaskoczeniem, że gdy potrzebujesz się uspokoić, ktoś powie Ci, żebyś wyszedł na pięć minut na zewnątrz.

Czy to oznacza, że możesz wykorzystać tę moc i przenieść ją do swojego biura?

W istocie tak!

Jeśli chodzi o aranżację miejsca pracy, możesz pozwolić Matce Naturze, aby pomogła Ci zaprojektować lepszą i spokojniejszą przestrzeń, w której będą pracować Twoi pracownicy.

Nie jest to trudne i nie trzeba wcale zdejmować dachu z biura i siedzieć na zewnątrz!

Zamiast tego należy pomyśleć o biophilic office design.

Jest to typ wystroju, który pomaga włączyć naturalne elementy do wystroju. Ponadto, należy upewnić się, że do biura wpada jak najwięcej naturalnego światła i świeżego powietrza. Są one korzystne dla zdrowia i produktywności, a także idealnie nadają się do utrzymania dobrego nastroju przez cały czas.

Postaw też na naturalną paletę kolorów. Mówimy tu o zieleniach, beżach, błękitach, zieleniach i wszystkim, co jest stonowane i naturalne. Możesz dodać tu i ówdzie akcenty kolorystyczne, ale ogólne tło powinno być inspirowane pięknem krajobrazu.

Jeśli chodzi o wprowadzenie natury do biura, można to zrobić za pomocą roślin biurowych, a nawet wodotrysków.

Nie zapomnij również o podłodze. Drewno jest naturalne, więc upewnij się, że w Twojej przestrzeni jest go jak najwięcej. Będziesz w stanie stworzyć wygląd, który będzie przyjemny dla oka, ale także przyniesie wiele innych korzyści w zakresie ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Biophilic offices są znane z tego, że pomagają zredukować stres i zwiększyć poziom produktywności poprzez zwiększenie koncentracji i skupienia. Jeśli dodamy do tego fakt, że biuro będzie wyglądało fantastycznie, a pracownicy będą chcieli spędzać czas przy biurkach i krzesłach, otrzymamy miejsce pracy, które spełni wszystkie oczekiwania.

A wszystko to dzięki Matce Naturze!