Rekrutacja może być trudnym okresem. Nie tylko jesteś zajęty próbą znalezienia idealnego kandydata do pracy, ale także chcesz mieć pewność, że proces ten nie zaburzy delikatnej równowagi morale w biurze.

To prawda, że kiedy nowy pracownik ma się pojawić, a nawet przed wyborem kandydata, cały proces może być denerwujący dla obecnych pracowników. Jest to czas niepewności i w niektórych przypadkach pracownicy mogą zacząć odczuwać niepokój związany ze zmianą, która jest tuż za rogiem.

Jeśli chcesz mieć pewność, że morale pozostanie na wysokim poziomie, ważne jest, aby ostrożnie zarządzać tym czasem i pomóc pracownikom zobaczyć nowego startera jako kogoś, kto będzie dobrze pasował i wniesie pozytywne aspekty do przestrzeni.

Oczywiście istnieje wiele sposobów, aby skupić się na morale również poza tą kwestią. Oto kilka z nich.

Stosując te taktyki możesz pomóc utrzymać morale na wysokim poziomie, a podczas gdy to robisz, możesz również mówić w pozytywnym tonie o nowym pracowniku, który ma się pojawić. Nie skupiaj się zbytnio na tym, jacy są niesamowici i co zrobią, ponieważ to może sprawić, że ludzie poczują się niedocenieni. Zamiast tego skup się na tym, w jaki sposób będą pomagać i jakie doświadczenie będą mieli wszyscy z nową parą rąk przy biurku.

Ważne jest, aby pokazać swoim obecnym pracownikom, że ich cenisz i że nowa osoba tego nie zmieni.

Nikt nie lubi zmian i chociaż musimy być zdolni do adaptacji i próbować pracować wokół sytuacji, które powodują u nas pewną dozę niepewności, musimy również zrozumieć, że jest to zupełnie normalna rzecz, którą również należy czuć. Jako menedżer, musisz rozpoznać oznaki niepokoju lub stresu w swoim biurze i zrobić wszystko, co możesz, aby spróbować uspokoić wody.

W większości przypadków pracownicy szybko zauważą, że nowy pracownik jest pozytywnym dodatkiem do przestrzeni, ale zanim się pojawi, ważne jest, aby pomóc wszystkim utrzymać optymizm i pozytywne nastawienie.