Wszyscy wiemy, że świeże powietrze i naturalne światło są korzystne dla zdrowia. Dzięki dopływowi tlenu do naszych mózgów możemy być bardziej produktywni. Ale jak można korzystać z uroków natury, jeśli przestrzeń biurowa jest całkowicie zamknięta?

Nie wszystkie biura są wyposażone w dziedzińce i ogrody. W takim przypadku musisz dostosować projekt miejsca pracy tak, aby elementy z zewnątrz mogły stanowić jego ozdobę. Nie jest to wcale takie trudne.

Nazywa się to projektowaniem biofilicznym.

Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić:

  • Otwórz okna na tyle, na ile to możliwe, i upewnij się, że parapety są czyste.
  • Stosuj naturalne podłogi, takie jak drewno
  • Wybieraj naturalne odcienie dekoracji, takie jak beż, zieleń, brąz, szarość itp.
  • Wykorzystaj rośliny biurowe w swoim biurze
  • Wyznacz miejsce na przerwę w pracy, gdzie pracownicy będą mogli odpocząć.
  • Wykorzystaj grafikę ścienną z drzewami, kwiatami i roślinami.

Nie możesz stworzyć przestrzeni na zewnątrz, jeśli nie masz miejsca, nie jesteś magikiem. Możesz jednak zdecydować się na naturalne elementy, które pomogą wprowadzić do pomieszczenia spokojniejszą atmosferę. Będzie to korzystne dla pracowników i z pewnością przyczyni się do wyciszenia i uspokojenia przestrzeni. Pomoże to również obniżyć poziom stresu, z czego wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę.

Osoby, które dysponują przestrzenią zewnętrzną, powinny dołożyć wszelkich starań, aby była ona czystym i wygodnym miejscem na przerwy i czas wolny. Wybierz zadaszoną przestrzeń, aby ludzie mogli schronić się przed deszczem i wiatrem, a także pomyśl o wydzieleniu osobnych miejsc dla osób palących i niepalących. Oczywiście dobrym pomysłem są też wygodne miejsca do siedzenia na świeżym powietrzu.

Biophilic design to dobry sposób, aby wszyscy mogli korzystać z dobrodziejstw, jakie przynosi matka natura. Nie wymaga to zbyt wiele czasu i nie będzie też drogim przedsięwzięciem.