Wiele firm uważa, że ciągła rekrutacja jest dobrym sposobem na znalezienie najlepszych talentów.

Może być trochę sensu w tym sposobie myślenia, ale ważne jest również, aby wiedzieć, że ludzie będą widzieć swoje regularne ogłoszenia i zastanawiać się, dlaczego wszyscy pracownicy nadal opuszczają! Czy uważasz, że to sprawi, że najlepsze talenty będą chciały dołączyć do Twojej firmy? Prawdopodobnie nie.

Nie da się obejść faktu, że rekrutacja wymaga dużo planowania i czasu. Jest również kosztowna pod względem pieniężnym i istnieje możliwość, że osoba, którą wybierzesz, nie okaże się odpowiednim dopasowaniem. Oznacza to, że będziesz musiał przejść przez cały proces rekrutacji ponownie.

Ważne jest, aby poświęcić swój czas i upewnić się, że osoba, którą wybierzesz jest odpowiednia do pracy. Regularna rekrutacja wygląda tak, jakbyś nie poświęcił czasu i spieszył się z całym procesem. To może być trudne i czasochłonne, ale to jest warte procesu w końcu, jeśli masz idealną osobę, która będzie pasować do zespołu i pomóc w wysiłkach współpracy też.

Istnieje tylko garstka sytuacji, kiedy rekrutacja jest naprawdę konieczna:

  • Kiedy pracownik odchodzi, a rola musi być wypełniona
  • Kiedy firma rośnie do punktu, w którym jest zbyt wiele pracy dla istniejącego zespołu
  • Kiedy nowa rola została wymyślona i nie jest możliwe, aby sprawiedliwie podzielić pracę między istniejącym zespołem

Są to jedyne sytuacje, kiedy powinieneś zainwestować czas i pieniądze w rekrutację. Ale jeśli zawsze rekrutujesz, musisz zwrócić uwagę do wewnątrz i zacząć zastanawiać się, dlaczego.

Czy wycieka Ci pracowników, ponieważ istnieje poważny problem z morale? W tym przypadku, to nie jest rekrutacja trzeba, ale cały remont kultury i morale w przestrzeni. Jakie inne powody mogą być dla twojej ciągłej potrzeby nowych pracowników?

Zamiast ciągle poszukiwać nowych ludzi, zacznij doceniać tych, których masz i zamiast tego zajmij się utrzymaniem pracowników. To przyniesie Ci znacznie więcej wartości i pomoże zbudować zespół, który pozostanie razem i będzie pracował jako jeden przez najbliższe lata.