Jeśli masz małe biuro lub biuro o nieregularnym kształcie, np. z filarami, dziwnymi narożnikami lub ogólnie niewygodnym kształtem, możesz poszukać sposobu na wygospodarowanie większej przestrzeni, bez konieczności wyburzania filarów i przeprowadzania ogromnych prac remontowych.
Na szczęście istnieje kilka sposobów, których można spróbować.

Małe biuro nie musi być złe. Niewielki zespół pracujący w małym biurze z pewnością czuje się bardziej zgrany, a to oznacza, że w rezultacie relacje w pracy będą prawdopodobnie bliższe. Mimo to każdy potrzebuje przestrzeni osobistej, a potykanie się o innych i poczucie, że jest się po prostu zbyt blisko, nie jest przyjemne.

Biurka biurowe można z łatwością wkomponować w przestrzeń, która jest uważana za mniejszą lub nieregularną, chodzi po prostu o to, gdzie je umieścić, a także o wykorzystanie przestrzeni pod oknami i w narożnikach. Biurka narożne, biurka zintegrowane i stacje robocze mogą wyglądać fantastycznie w małym biurze, a jednocześnie są bardzo funkcjonalne!

Jeśli masz do dyspozycji długą ścianę, możesz także rozważyć biurka z ławkami biurowymi, które pozwolą na pracę zespołową, a tym samym zwiększą produktywność. Mówiąc prościej, istnieje wiele nowoczesnych alternatywnych mebli biurowych, które możesz zastosować w każdym biurze, niezależnie od tego, jak duże lub małe, ale jeśli chcesz stworzyć iluzję większej przestrzeni, chodzi o naturalne światło i porządkowanie.

Pozbądź się wszystkiego, co nie jest Ci potrzebne. To może wydawać się prostą radą, którą możesz zastosować samodzielnie, ale zdziwiłbyś się, jak wiele biur trzyma rzeczy, których naprawdę nie potrzebuje, "na wszelki wypadek"! Wszystko, co naprawdę nie jest potrzebne, może odejść i zostać zutylizowane w odpowiedni sposób. Uporządkuj swój magazyn i wyrzuć wszystkie stare, niepotrzebne dokumenty do pojemnika na odpady poufne. Można również skanować dokumenty i przechowywać je w formie cyfrowej, np. w bezpiecznym magazynie w chmurze. Pozbycie się dokumentów papierowych może zaoszczędzić dużo miejsca w biurze, a także zwiększyć wydajność pracy i przyczynić się do ochrony środowiska.

Upewnij się, że nie zasłaniasz okien i innych źródeł naturalnego światła, ponieważ może to sprawiać wrażenie, że przestrzeń jest mniejsza niż w rzeczywistości. Postaw też na jaśniejsze kolory. Jeśli nie jesteś pewien, dlaczego nie umówić się na wizytę projektową i nie sprawdzić, jakie zmiany można wprowadzić? Może to dać Ci informacje, których w przeciwnym razie nie byłbyś w stanie poznać!

Pamiętaj, że jeśli w Twoim miejscu pracy znajdują się inne pomieszczenia, takie jak sala konferencyjna, musisz również przyjrzeć się istniejącym meblom do sali konferencyjnej i sprawdzić, czy nie zajmują one zbyt wiele niepotrzebnej przestrzeni lub czy nie są już za bardzo dopasowane. Należy również pamiętać o konstrukcji stołu konferencyjnego; po co kupować większy stół, niż jest naprawdę potrzebny?

Najlepsze triki na stworzenie większej przestrzeni są tak naprawdę najprostsze. Zrób porządki, poprzestawiaj rzeczy, przyjrzyj się swojemu biuru i sprawdź, gdzie można coś przestawić, aby uniknąć blokowania przejść i dać pracownikom trochę więcej przestrzeni osobistej w ich środowisku pracy. Wybierz jaśniejsze kolory, w przeciwieństwie do ciemniejszych, aby stworzyć iluzję większej przestrzeni, i wykorzystaj ściany pod oknami i narożniki. Większość biur ma o wiele więcej miejsca do przechowywania niż potrzebuje; czy masz szafki, których już nie potrzebujesz?

Oczywiście, jeśli trzeba iść na zupełnie nowy projekt biura, to na pewno warto wziąć swój czas i uzyskać najlepszą poradę. W Calibre Office Furniture pomogliśmy wielu firmom stworzyć nowe przestrzenie biurowe i możemy wykonać prosty szkic i zaprojektować zupełnie nową przestrzeń biurową.

Niezależnie od tego, czy masz czas lub budżet na przeprojektowanie, czy nie, istnieje wiele prostych sposobów, aby stworzyć trochę dodatkowej przestrzeni w biurze. Wszystko polega na tym, aby myśleć nieszablonowo!